Celebrytka – jak nosić ten specyficzny rodzaj biżuterii?

Ostatnio modne stało się noszenie charakterystycznego delikatnego łańcuszka z różnymi zawieszkami, często zabawnymi jak kwiat koniczyny, serce lub figury geometryczne. Jest to tak zwany „naszyjnik gwiazd”, w skrócie: „celebrytka”. Jak łatwo się domyślić, moda ta została wykreowana przez znane osoby.

Złota celebrytka w kształcie serca. Źródło: Ergold

Ten rodzaj biżuterii bardzo szybko zyskał dużą popularność. Wiele kobiet wręcz pokochało ten subtelny rodzaj naszyjnika. Zaczął być noszony i promowany przez celebrytów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oczywiście szybko mogliśmy zobaczyć go na szyjach wielu kobiet znanych z telewizji czy pierwszych stron gazet. To prawdziwy krzyk mody wśród aktorek i piosenkarek. Złote pierścionki z cyrkoniami odeszły już właściwie do lamusa.

Niewątpliwie największym obiektem przyciągającym uwagę w celebrytce są zawieszki różnego rodzaju. Każda złota celebrytka musi mieć ich co najmniej kilka. Popularne stało się nadawanie różnych znaczeń poszczególnych elementów dołączanym do łańcuszka. Ich dobór może świadczyć o obecnej sytuacji życiowej czy nastroju noszącej osoby. Serce to symbol miłości, może oznaczać trwające namiętne uczucie. Symbol nieskończoności to na przykład świetny prezent od przyjaciółki, podkreślający przyjaźń „na zawsze”. Koniczyna to oczywiście symbol szczęścia, noszona z nadzieją na przyniesienie szczęścia. Podobnie symbol słonika – oznaka pomyślności. Popularny wśród młodzieży jest kształt żyletki, to symbol buntu i obrania własnej drogi życiowej. Jest też wiele mniej popularnych wzorów, jak na przykład but z obcasem będący oznaką szyku i elegancji czy klucz jako zapowiedź założenia szczęśliwej rodziny. Popularne jest też projektowanie własnych wzorów i umieszczanie na nich graweru z ważnym dla użytkowniczki tekstem.

Celebrytka to biżuteria w zasadzie uniwersalna. Dużą popularność zyskała prawdopodobnie właśnie dlatego, że pasuje do każdej stylizacji – zarówno eleganckiej, jak i nieformalnej. Można więc wybrać ten rodzaj biżuterii na uroczystą okazję (na przykład ślub czy bal sylwestrowy) lub na luźne wyjście do baru ze znajomymi. Bardzo dobrze pasować będą delikatne kolczyki, całość stanowi naprawdę gustowną kompozycję. W razie wątpliwości co do tego, czy nasza kreacja będzie odpowiednia, można śmiało sięgnąć do internetu. Chyba wszystkie blogerki modowe (tak zwane „szafiarki”) mają na swoich serwisach stylizacje oparte na celebrytkach. Warto pamiętać, że naszyjnik można kupić w kilku rozmiarach. Najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i na miejscu dobrać odpowiednią długość łańcuszka, a przy okazji wybrać ulubione zawieszki.