Charakterystyka liposukcji przeprowadzanej metodą TLA

Zabiegi chirurgii plastycznej stają się coraz bardziej pożądane i co ważne, doceniane przez Polaków. Liposukcja, zaraz po powiększeniu biustu i korekcie nosa, jest jedną z najpopularniejszych opcji dla osób, które pragną poprawić coś w swoim wyglądzie. Co warto wiedzieć o liposukcji, zanim zdecydujemy się iść pod przysłowiowy „nóż”?

Metody liposukcji  – metoda TLA

Wyróżnia się dwie metody przeprowadzenia zabiegu liposukcji – metoda mokra oraz sucha.

  • Metoda sucha – obszar, z którego odsysa się tłuszcz, nie jest w żaden sposób wypełniony specjalnymi płynami. Pacjent jest pod znieczuleniem ogólnym.
  • Metoda mokra tzw. „Tumescent TLA” – obszar ciała, z którego odsysa się tłuszcz, zostaje wypełniony specjalnym, bardzo rozcieńczonym płynem zawierającym zobojętniony dwuwęglan sodu. Dlatego też nie jest potrzebne znieczulenie ogólne.

Rodzaj metody jest wybierany indywidualnie pod pacjenta. Z racji, że podstawowym składnikiem do TLA jest adrenalina, niektóre osoby nie mogą z różnych względów zdrowotnych takiej procedurze się poddać.

Warto jednak pamiętać, iż metoda mokra ma więcej zalet od suchej. Dlatego, kiedy nie ma medycznych przeciwwskazań, powinniśmy rozpatrzyć tę metodę z kilku powodów:

  • W przypadku rozległych miejsc do odessania tłuszczu metoda mokra stanowi wspaniałą alternatywę dla znieczulenia ogólnego. Wiąże się z mniejszą utrata krwi, skłonnością do wybroczyn, krwiaków, obrzęków czy też wysięków.
  • Działanie bólowe rozciąga się również na czas pooperacyjny. Powoduje to zwiększenie komfortu pacjenta oraz redukcje przyjmowania leków przeciwbólowych.
  • Jak już wspomniano, przy metodzie TLA podaje się roztwór składający się z wodorowęglanu sodu. Odznacza się on właściwościami antyseptycznymi i dzięki hemostazie istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo zakażenia.
  • Zabieg TLA jest o wiele tańszy niż liposukcja wykonywana metodą suchą. Taką operację przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, a pacjenci krócej przebywają pod opieką medyczną.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że jakąkolwiek metodę wybierzemy, warto wiedzieć, że lepiej odessać tłuszcz w kilku sesjach zabiegowych niż za jednym razem. Miejsca, w których pojawi się nagły niedostatek tłuszczu, są bardziej problematyczne do późniejszego skorygowania.  Ważne jest, aby wybór chirurga, który podejmie się przeprowadzenia takiego zabiegu, był bardzo dobrze przemyślany.

Więcej informacji o zabiegu liposukcji znajdziemy na https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa